Бізнес Дніпра просить змінити нормативну базу по податкових накладних та підтримує антикорупційну податкову реформу

Проблема блокування податкових накладних ДПС все ще є системною, шкодить працюючому бізнесу та потребує змін до нормативної бази на рівні уряду. 

Про це заявила народна депутатка, голова Парламентської спецкомісії, секретар Національної інвестиціної ради при Президенті України Галина Янченко за результатами зустрічі з бізнесом у Дніпрі. 

Вона зазначила, що наразі українськими судами розглядається понад 42000 справ, які стосуються розблокування податкових накладних. 

“80% присутніх на нашій зустрічі підприємств безпосередньо стикались з цією проблемою протягом останнього року. Блокування податкових накладних змушує знекровлений український бізнес витрачати додаткові гроші на бюрократичну тяганину з державою. В цей же час втрачати оборотні кошти, а часто ще й частину партнерів”, - підкреслила Галина Янченко.

На другому місці серед ключових проблем дніпровці називають непослідовну митну політику у визначенні митної вартості товарів, з яких стягується мито та ПДВ.

“Часто реальна вартість товарів, які ввозять наші імпортери, є значно нижчою, ніж ціни з так званих «індикативних табличок» митників. Спроба довести свою правоту на митниці може розтягнутись на місяці. Вирішити проблему може налагодження обміну даними між митницями з країнами ЄС та іншими нашими найбільшими торговельними партнерами. Вважаю, що для нового керівництва митниці завершення цієї реформи має стати ключовим пріоритетом. Принаймні на це буде вказувати наша Парламентська спецкомісія по захисту інвесторів”, - відзначила Галина Янченко. 

Під час спілкування з бізнесом також обговорили майбутню податкову реформу, яка наразі проходить процес доопрацювання у парламенті, а також експертизу з боку міжнародних партнерів України. 

“Під час зустрічі обговорили антикорупційну податкову реформу «10-10-10». Третина з присутніх підприємців про неї чули та знайомі зі змістом – усі вони повністю підтримують її ухвалення Верховною Радою. Її дуже важливою складовою має стати ще й реформа ДПС та митниці. Ці державні органи мають надавати сервіс бізнесу і жодним чином не перешкоджати роботі. Це також важливо для того, щоб реформа відбулася”, - сказала Галина Янченко. 

Нагадаємо, раніше зустрічі з головою секретарем Національної інвестиційної ради Галиною Янченко, присвячені проблемам ведення бізнесу під час війни були проведені в Одесі, Львові, Хмельницькому, Харкові та Полтаві. Участь у заході взяли представники ключових бізнес-асоціацій - Європейська бізнес асоціація, Торгово-промислова палата України, Американська торгово-промислова палата, Федерація роботодавців України, СЕО Club та Американсько-Українська бізнес рада.

 

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine