Секретар Національної інвестради Галина Янченко зустрілась із бізнесом Харкова

 
У Харкові пройшла зустріч народної депутатки, секретаря Національної інвестради при Президенті України Галини Янченко з місцевим бізнесом. Обговорили найбільш гострі питання, з якими стикаються підприємці регіону.
 
 
"Кожна працююча компанія, кожен підприємець сьогодні є справжнім патріотом України, а харківський бізнес саме такий. Загальні виклики, які війна кинула бізнесу відрізняються для різних регіонів. І разом з тим є низка спільних питань, які потребують вирішення. Саме тому ми плануємо відвідати всі регіони й докласти максимум зусиль для вирішення проблем, піднятих підприємцями", - зауважила Галина Янченко.
 
 
Харківські підприємці підняли питання низької ефективності урядових програм підтримки бізнесу у Харківській області. Більшість з них надаються через інструмент пільгових кредитів. Водночас, приватні банки вважають прифронтові регіони територіями з підвищеним ризиком і просто не видають комерційні кредити бізнесу, який його потребує.
 
“Уряд має запропонувати або інші інструменти підтримки бізнесу, або надати державні гарантії чи страхування для комерційних кредитів в прифронтових областях, що потребують відновлення економіки. Іншим варіантом може бути запуск існуючих кредитних програм принаймні в частині громад, які знаходяться далі від лінії фронту. Доступ до оборотних коштів та ресурсів для відновлення є вкрай важливими для місцевих підприємств. Держава має відреагувати на цю потребу, бо йдеться про сотні тисяч робочих місць”, - наголосила Галина Янченко. І пообіцяла обговорити це питання з урядом.
 
Серед інших тем, які обговорили під час зустрічі, стали страхування воєнних ризиків та спрощення процедури бронювання робітників.
 
 
Ця зустріч стала продовженням серії круглих столів у регіонах для зустрічей з бізнесом. Раніше секретар Національної інвестради, голова Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів Галина Янченко провела такі зустрічі в Одесі, Львові й Хмельницькому. Наступним містом стане Полтава.

 

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine