Офіс Національної інвестиційної ради є консультативно-дорадчим органом при Президентові України. Ми виступаємо майданчиком найвищого рівня та сприяємо діалогу між бізнесом, міжнародними інвесторами та офіційними органами державної влади в Україні.


Офіс Національної інвестиційної ради України фінансується через мультидонорський рахунок Європейського банку реконструкції та розвитку, задля забезпечення стабільного та сталого розвитку України, що включає у себе потреби України у підтримці розробки і впровадження рушійних реформ та розбудови інституційного потенціалу, а також залучення інвестицій. Учасниками мультидонорського рахунку для України є Європейський Союз, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Великобританія та Сполучені Штати Америки.


Національна інвестиційна рада (НІР) України була створена Указом Президента України N365/2016 від 29 серпня 2016 року, до складу якої входять представники державної влади найвищого рівня.

Головою Національної інвестиційної ради є Президент України Володимир Зеленський, секретарем Національної інвестиційної ради є Галина Янченко.

Членами Національної інвестиційної ради є провідні міжнародні компанії, які вже інвестували в Україну або планують інвестувати, а також міжнародні фінансові організації. Серед них:

ArcelorMittal
Bunge
Cargill
CITI
DP World
Engie
General Electric
Holtec International
Louis Dreyfus Company
Marubeni Corporation
METRO
Posco international
Rakuten
Socar
Sumitomo Corporation
Turkcell
Unilever
Vitol
EBRD
IFC
VEON
PGNiG

Основні завдання:

  • Підтримка розробки та реалізації політики щодо покращення бізнес-середовища та інвестиційного клімату в Україні, включаючи основні законодавчі та регуляторні зміни, які створюють привабливі умови для FDI
  • Виділення ключових секторів української економіки, які є найбільш привабливими для інвестування, забезпечення аналітичного висвітлення цих секторів, висвітлення ключових питань, пов’язаних з інвестуванням у ці сектори та надання українським органам влади порад щодо системного вирішення цих питань.

  • Виступати платформою Public Private Dialog, яка об’єднує представників бізнес-спільноти, міжнародні фінансові інститути та українську владу для вирішення питань, пов’язаних з інвестиційним кліматом

  • Підтримувати діалог з іноземними інституціональними та приватними інвесторами та міжнародними фінансовими інститутами для просування України як області для інвестицій та сприяння реалізації інвестиційних проектів.

  • Збір та аналіз інформації з питань, пов’язаних з діловим середовищем та інвестиційним кліматом в Україні, в тому числі від існуючих та потенційних інвесторів, бізнес-асоціацій та міжнародних фінансових організацій.

  • Ініціювання створення робочих груп для обговорення питань, пов’язаних з інвестуванням у певний сектор, та розробки пропозицій щодо системного вирішення проблематичних питань. До складу таких робочих груп входять представники ділової спільноти, міжнародних фінансових інститутів та українських органів влади.

Ми забезпечуємо аналіз найкращих світових практик та ініціатив Уряду та Парламенту України щодо створення сприятливого інвестиційного клімату в країні.

НІР це платформа для розробки та просування ключових законодавчих ініціатив, вирішення проблематичних питань для зацікавлених сторін високого рівня, комунікації між діловими колами та українськими органами влади за допомогою аналізу ключових галузей української економіки, в тому числі ключових питань, пов’язаних з інвестуванням у ці сектори та пропозицій щодо їх вирішення.

Основні напрямки для інвестицій. Прогноз на 2020 рік

Транспортна інфраструктура

(ДПП та концесії)

Сільське господарство, продаж та купівля землі, харчова промисловість

Обробна та переробна галузі

Інформаційні технології та підтримуюча інфраструктура

Виробництво важкої техніки для сільського господарства та промисловості

Для отримання загальної інформації, контактів або інвестиційної підтримки, будь ласка, звертайтесь за адресою: office@nicouncil.org.ua

Для запитів ЗМІ, будь ласка, звертайтесь за адресою: tstavytska@nicouncil.org.ua

Адреса:

Офіс Національної інвестиційної ради
вул. Банкова, 11, 01220
Київ, Україна

Наші донори:

Image
Офіс національної інвестиційної ради фінансується через мультидонорський рахунок Європейського банку реконструкції та розвитку, відкритий у 2014 році для створення сприятливих умов ведення бізнесу українських підприємців.
EU
Denmarks
Finland
France
Germany
Italy
Japan
the Netherlands
Norway
Poland
Sweden
Switzerland
the United Kingdom
the United States
© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine